Dlaczego kobiety uwielbiają buty?

Kobiety uwielbiają buty, bo jest to nieodzowny element każdego stroju i stylizacji. Czymże byłaby sukienka bez szpilek czy balerinek. Gdyby założyć do niej np. drewniaki? Albo kalosze? A jak wyglądała by kobieta w klasycznym kostiumie gdyby ubrała do niego klapki-japonki? Istnieją pewne kanony i nie można z tego zrezygnować. Moda jest bardzo wymagająca, a kobiety uwielbiają modę. Dlatego buty są przedmiotem pożądania każdej kobiety i każdej elegantki. Buty chcą mieć na każdą na okazje. Bez względu na to czy są tanie czy drogie, ale zawsze muszą być ładne, seksowne i przyciągać uwagę.

Jakie buty najchętniej kupują kobiety?

To jakie buty najlepiej sprzedają się w sklepach zależy od mody. Projektanci robią wszystko, aby w każdym sezonie pojawiły się jakieś nowości. Wystarczy, że pojawią się nowe modele na wybiegach światowych i krajowych, a kobiety już chcą je mieć. Duży wpływ oczywiście mają też celebrytki, aktorki, piosenkarki, których styl chętnie naśladuje reszta kobiet.. W ostatnich sezonach do najczęściej kupowanych butów należały:

  • botki,
  • kozaki za kolano,
  • snickersy,
  • balerinki,
  • trampki.

Ile przeciętnie zajmują miejsca buty w szafie kobiety i w czym je przechowywać?

Zdecydowana większość kobiet chętnie posiadała by olbrzymią garderobę, aby ułożyć w niej na półeczkach i wyeksponować wszystkie swoje buciki. Na specjalnych półeczkach byłyby wtedy widoczne i dostępne na przysłowiowe skinienie ręki. Jednakże reali nie zawsze są takie pomyślne. Często kobiety swoje buty pakują do pudełek i trzymają w szafie. Oczywiście to dobra metoda, gdyż obuwie wtedy nie kurzy się nie niszczy. Jednak gdy są to zwykłe opakowania po butach problemem jest znalezienie szybko odpowiedniej pary. Wyjściem z tej sytuacji są specjalne pudełka przeźroczyste, gdy stoją poukładane jedno na drugim, buty są widoczne od razu. Przydaje się też metoda ustawiania pudełek z butami sezonowymi na górze. Czyli tymi które używamy akurat w tym czasie. Pozostałe mogą leżeć na dnie szafy. Jeżeli nie mamy pudełek przeźroczystych możemy trzymać swoje buty w pudełkach tekturowych, ale z opcją opisania. Wtedy również z łatwością odnajdziemy to czego akurat potrzebujemy.

Buty a charakter

To czy kobieta ma upodobanie do szpilek, czy woli biegać na co dzień w balerinkach lub trampkach w dużej mierze zależy od jej charakteru. Elegantki nie wyobrażają sobie wyjść na ulicę bez odpowiednio wyeksponowanej stopy. Cenią sobie wygląd i perfekcyjność. Ich całościowy image jest zawsze dopracowany. Kobiety, które wolą wygodę wola przysłowiowe trampki. Są to niezwykle samodzielne, stanowcze i bezkompromisowe osoby. Potrafią walczyć o swoje zdanie, nie zależy im na ocenie innych.